O nás

Penzion Patria Kobylí

penzion

Hledáte klidné prostředí a cenově dostupné ubytování na jižní Moravě? Navštivte náš penzion Patria. Nabízíme útulné ubytování v Kobylí za příjemnou cenu. Obec Kobylí najdete poblíž Lednicko-valtického areálu, okolí je ideální pro milovníky cyklistiky i rodiny s dětmi. Pořadatelé a účastníci firemních seminářů ocení naše rozsáhlé konferenční prostory.

Vybavení penzionu

V našem penzionu na vás čekají moderně vybavené dvoulůžkové až šestilůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením. Na jaře 2019 jsme vám představili zmodernizovanou podobu vybraných pokojů, od jara 2020 jsme přidali ostatní pokoje v podobném designu. Věříme, že se Vám u nás bude líbit.

Ubytování poskytujeme se snídaní v ceně. Standardní ubytovací kapacita je 46 lůžek, maximální kapacita s přistýlkami až 72 míst. Využít můžete řadu služeb, jako je úschova kol a kočárků, kopírování, ranní buzení či internetové WIFI připojení v celé budově. Recepce je v provozu dle potřeby – v rámci doplňkového prodeje tam můžete zakoupit základní potřeby a různé pochutiny. Akceptace platebních karet je samozřejmostí. Parkování před penzionem je zdarma. Pro sportovně založené máme nebo zprostředkujeme koloběžky, discgolf a sportovní plochy v Kobylí pro aktivity typu fotbal, tenis, nohejbal, volejbal, plážový volejbal. Atraktivní turistickou novinkou roku 2019 je v Kobylí nedávno otevřená rozhledna ojedinělého charakteru.

Připraveno pro vás máme i vynikající víno z Kobylí. Místní lahodný nápoj zakoupíte ve firemní vinotéce, která je součástí recepce penzionu. Nabízíme široký výběr vín z vlastní produkce. Skvělé víno vypěstované přímo v okolí naší obce si můžete vychutnat např. při posezení ve vestibulu hlavní budovy nebo na terase před ní anebo při soukromých i firemních akcích v našem stylovém vinném sklípku , který je od penzionu vzdálen cca 3 km.

Naše víno můžete "okoštovat" i formou řízené degustace (skupiny od 20 osob ve vinném sklípku, skupiny do 20 osob v salonku přímo na penzionu)

Dále nabízíme jako jediní v okolí agro balíček pro naše hosty ve skupinách 10-15 osob (pátek nebo sobota v odpoledních hodinách, nutné objednat předem a mít vlastní holínky): Začínáme exkurzí za zvířátky do naší živočišné výroby, kde chováme ovečky, telátka, krávy a býky. Není vhodné pro nejmenší děti! Prohlídka trvá cca hodinu, poté následuje procházka na rozhlednu ojedinělého spirálového typu s bedýnkou dobrot  (Frizzanté dle nabídky, voda 0,5 l pro každého, prkénko lahůdek 1 kg) a zakončení na discgolfovém hřišti (ve vlastní režii, disky k zapůjčení). 

Historie

Historické kořeny firmy sahají díky vazbám na starší zemědělské subjekty v Kobylí až do padesátých let dvacáteho století, do období socializace vesnice. Vše započalo založením Menšinového družstva Kobylí v roce 1950, v roce 1958 bylo navázáno založením JZD Kobylí. Sloučením aktivit se sousední Vrbicí vzniklo v roce 1974 JZD Družba Kobylí. Po sametové revoluci došlo k opětovnému osamostatnění družstev v obou obcích, rozdělením vzniklo v roce 1991 ZD Kobylí. Náročné období transformace v zemědělství bylo zakončeno vznikem současné akciové společnosti PATRIA Kobylí, a.s. ke dni 1.1.1999. 

Původem čistě zemědělské zaměření (rostlinná výroba, živočišná výroba, ovocnářství, vinařství) bylo postupem času rozšiřováno o doplňkové (stavební skupina, výroba krmných směsí) a přidružené (plastová výroba) činnosti. V devadesátých letech přibyly do portfolia aktivit turistické a konferenční služby, nejnovějším přírůstkem je provoz fotovoltaických elektráren od prosince 2012. Některé dřívější činnosti bylo ale také nutno omezit nebo ukončit v návaznosti na jejich nepříznivé ekonomické vyhlídky.